Matúš Lašan - Muránska Lehota

Martin Kováč - z Kľaku

Peter Babiak - pod Ploskou

Soňa Amešná - orloj v Starej Bystrici

Peter Babiak - na úsvite

Peter Babiak - na úsvite

Náš projekt cez nadáciu GESTO PRE MESTO - Ďakujeme!

V roku 2017 sme začali vyvíjať aktivity v súvislosti so záchranou historickej budovy Kina Stachanov v obci Železník (okr. Revúca). Jedným z prvých krokov je revitalizácia okolia kina a umiestnenie informačnej tabule o kine a baniach na Železníku.

Hlasovanie za náš projekt bolo ukončené. Nazbierali sme približne 330 hlasov. Nie je to veľa ale asi len 15 hlasov od toho aby sme danú dotáciu získali. Ďakujeme všetkým! Ideme ďalej. Bude to o čosi ťažšie ale náš cieľ obnovy budovy nekončí.

plagat fb 01

Podrobný popis projektu:

Skrášlenie okolia historického kina Stachanov

Pamiatková zóna Železník je jedným zo skrytých pokladov Slovenska. Pred 100 rokmi tu vládol čulý priemyselný ruch, keďže v tejto oblasti prebiehala ťažba železnej rudy. Miesto po zatvorení baní v 60. rokoch zastalo v čase. Spomienkami na zašlú slávu ostali robotnícke kolónie, priemyselné budovy, kultúrne centrum, no i historické kino, ktoré tu má 90-ročnú históriu. Pred pár rokmi sa nám, klubu Železník a obci Sirk, podarilo čiastočne obnoviť priestory kina a znova v ňom spustiť premietanie. Jednou z vecí, ktoré chceme realizovať v roku 2017, je revitalizácia okolia kina, odstránenie náletovej zelene, odpadkov, vyčistenie múrikov, dobudovanie oddychovej zóny pri kine a umiestnenie turistickej informačnej tabule o kine a Železníku.
Toto miesto si každého návštevníka podmaní svojou magickosťou, tichom a krásnou prírodou.

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Joomla Extensions