banicke jazierko zeleznik 12

Po minuloročnom úspechu sme sa aj tento rok pokúsili nominovať náš projekt na revitalizáciu okolia baníckeho jazierka v Železníku. Hlasovanie za projekt prebiehalo na stránke GESTO PRE MESTO v mesiaci marec. Podarilo sa nám získať najviac hlasov a na revitalizáciu jazierka sme dostali 1 000 €. V priebehu leta nás materiálne a finančne ešte podporila obec Sirk a Banskobystrický samosprávny kraj.

Banícke jazierko v Železníku je krásnou oázou pokoja a ticha. Ponúka jedinečnú možnosť na relax či športové vyžitie. Priestor sa snažíme upraviť a vyčistiť. Chceme opraviť hrádzu, umiestniť lavičky na oddych, mostík, vybudovať chodníček okolo jazierka. Krásna príroda, banícke kolónie a technické pamiatky v Železníku sú autentické a magické a čoraz viac priťahujú turistov.

Realizácia projektu sa začala v júni 2020 a bude pokračovať viacerými verejnými brigádami o ktorých informujeme na našom facebookovom profile.

Počet dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili a pomohli pri našom projekte prekročil počet 40. Fotografie z jednotlivých brigád nájdete v našom článku.